Svečano uručeni novi ugovori za usluge videćeg pratitelja za razdoblje od 2022. do 2023. godine

Danas su u Rijeci svečano uručeni ugovori Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Udrugama koje provode dvogodišnje programe osobne asistencije osobama sa invaliditetom od 2022. do 2023. godine
Udruga slijepih Ogulin provodi od ove godine novi dvogodišnji program glavnog partnera Udruge Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike pod nazivom “Kroz život zajedno” koji spada pod grupu 3 programa osobne asistencije osobama sa invaliditetom, a tu spadaju usluge slijepim i slabovidnim osobama koje su nesamostalne u kretanju i prilikom kretanja trebaju pomoć videćeg pratitelja.
Putem ovoga programa Udruga slijepih Ogulin omogućuje našim korisnicima dvoje videćih pratitelja koji će biti na raspologanju u vidu pratnje i prijevoza korisnicima programa unutar karlovačke županije prilikom odlaska liječniku, u trgovinu, ljekarnu, banku te za ostale potrebe korisnika .
Ugovor je za Udrugu slijepih Ogulin u pratnji videće pratiteljice preuzeo predsjednik Udruge slijepih Ogulin gosp. Miljenko Vučić .