Rad videćeg pratitelja Udruge slijepih Ogulin i provođenje programa “KROZ ŽIVOT ZAJEDNO”

Rad Udruge slijepih Ogulin u znaku je svjetske pandemije virusa Covid – 19  duže od godinu dana i sve teže je razmišljati u okvirima  života kakav je bio prije pojave ove pandemije.

Stoga su rad videćeg pratitelja i provođenje programa  “KROZ ŽIVOT ZAJEDNO” prilagođeni ovim uvjetima.

Sve usluge videćeg pratitelja provode se na terenu u dogovoru sa korisnicima programa uz korištenje zaštitnih maski i dezinfekciju ruku,  vršimo pratnju i prijevoz unutar karlovačke županije na liječničke preglede, u nabavku namirnica i ostalih potrepština te u banku, javne gradske i ostale ustanove te u ustanove u karlovačkoj županiji.

Obustavljena su sva okupljanja u prostoru naše Udruge slijepih Ogulin, a videći pratitelj uz pratnju i rad na terenu radi i u uredu Udruge.