Izlet sa članovima Udruge slijepih Ogulin

Dana 08.12.2023. godine naši mladi članovi Eugen Vlahinić i Milan Špehar otišli su na mali izlet sa videćim pratiteljem u blizini Plitvičkih jezera.

Kao naš domaćin i vodič Milan nam je dao ideju da odemo pogledati napuštenu vojno – zrakoplovnu bazu Željava u blizini Ličkog Petrovog Sela koja se nalazi nedaleko od Plitvičkih jezera .

Razgledali smo nekoliko starih avionskih pista koje su nekad služile kao poletno-sletne piste za vojne zrakoplove , a nakon toga pješice smo ušli u glavni tunel kako bismo ga pogledali iznutra .

Prošetali smo tunelom koji je zbilja impozantan, pogotovo kada se pogleda iznutra, a nakon toga smo razgledali glavnu atrakciju , napušteni američki vojni zrakoplov koji je postavljen na samom ulazu u napuštenu vojno – zrakoplovnu bazu Željava .

Na povratku smo kratko zastali u Drežnik Gradu , a nakon toga Milan nam je u mjestu Grabovac pokazao prekrasni kamp koji se sastoji od soba u obliku drvenih kućica, od kojih su neke sagrađene na stablima drveta.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.