Članica Ljerka Volf na druženje samaca u Premanturi

Od 14 do 16 rujna u Premanturi  održan je projekt druženje slijepih samaca  u organizaciji Hrvatskog saveza slijepih. Projekt je zamišljen kao okupljanje i druženje slijepih članova iz čitave Hrvatske, sa ciljem upoznavanja, druženja, razmjene iskustava u životu samaca. Radionice su bile osmišljene da budu zabavne i poticajne u krugu sudionik, te da se međusobno bolje upoznaju i podijele iskustva života slijepih. Bilo je zanimljivo i interesantno podijeliti iskustvo sa drugim ljudima, čuti kako se oni nose sa samoćom i invaliditetom u svakodnevnom životu. Posljednju večer  bio je ples i opušteno druženje  članovi kao i koordinatora  Hss koji su sve ovo i osmislili. Svi prisutni su izrazili želju da se nešto ovakvo ponovo organizira i dogodi. Jer poneki slijepi zbog svoje bolesti malo izlaze i premalo se druže. Tako da je cijeli projekt dobar poticaj i vjetar u leđa onima koji su bili uključeni. Svi u ovoj grupi bili su približno istih godina pa je druženje proteklo u ugodnom okruženju i u lijepoj atmosferi!

Hoće li neki članovi i promijeniti status samaca , vrijeme će i pokazati?!

Sve u svemu odličan pokušaj za koordinatore  i članove koji žele što više ovakvih lijepih druženja.

FB_IMG_1538034727333   FB_IMG_1538034739002   IMG-adf424b9daf70a2a8ab217f9ffa96d1c-V

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.