BUDIMO NJIHOVE OČI

Udruga slijepih Ogulin želi skrenuti pozornost na osobe s invaliditetom, slabovidne i teže pokretne osobe koje se suočavaju s fizičkim, psihološkim i socijalnim preprekama, no često ih se i danas gura na margine društva.
U prometu im je često prijeko potrebna pomoć drugih ljudi, no čini se da često ni ne pokazujemo potrebnu dozu solidarnosti i pomoći potrebitima. Jesmo li zbilja ravnodušni prema onima kojima je naša pomoć potrebna? Zašto smo tako malo ljudi prema onima koji nas najviše trebaju, a sve zbog vlastitog ega i vlastite zadovoljštine koju gradimo na štetu drugog?
Budimo solidarniji prema slabijim osobama, malo nas pomisli da bi slabovidna osoba uzela nas kao orijentir za prijelaz preko zebre jer ne vidi signalizaciju.
Uz pomoć projekta kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Udruga slijepih Ogulin želi povećati socijalnu uključenost i unaprjeđenje kvalitete života slijepim osobama putem pružanja usluga videćeg pratitelja na području grada Ogulina i općina Tounj, Plaški, Saborsko i Josipdol.
Pogledajte oko sebe, ne osuđujte nekoga bez da prije promislite koji su razlozi ponašanja te osobe. Okruženi smo velikim brojem ljudi koji vape za našom pomoći, pogotovo sada u zimskim uvjetima kada je kretanje otežano zbog velikih količina snijega i leda. Olakšajmo život onima koji nas trebaju, vratimo im osmijeh na lice i vjeru u ljude!
Osobama s invaliditetom ne smiju se uskratiti ljudska prava.

 

   IMG-06346b6c227ccaf1ba6578145aa3d3d9-V  20171211_124511 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.