BUDI UZ MENE

lenta
Udruga slijepih Ogulin započela provedbu novog dvogodišnjeg programa
„Budi uz mene“ – projekt koji je financiran novcem iz Europskoga socijalnog fonda
Projektom „Budi uz mene“ omogućavamo nastavak pruženih usluga videćeg pratitelja za 10 korisnika.Osim pomoći u svakodnevnim aktivnostima, slijepi članovi obuhvaćeni ovim programom imaju osiguran besplatni prijevoz liječniku i u druge institucije unutar karlovačke županije.
Ciljana skupina u projektu su slijepe osobe životne dobi od 18 godina pa nadalje.
Predsjednik Udruge slijepih Ogulin, Miljenko Vučić ne skriva zadovoljstvo ostvarenim jer su potpisom ugovora osigurana i dva radna mjesta na dvije godine, mjesto videćeg pratitelja i koordinatora videćeg pratitelja. Videći je pratitelj posebice koristan članovima koji stanuju u zabačenim dijelovima , jer im se omogućuje realizacija obveza i potreba. Gospodin Vučić ističe da će nastaviti raditi na poboljšanju usluga članova Udruge slijepih Ogulin želeći modernizirati rad i unaprijediti kvalitetu života članova Udruge.
Cilj je i toga projekta povećanje socijalne uključenosti i unapređenje kvalitete života slijepih osoba putem pružanja usluge videćeg pratitelja na području grada Ogulina i općina od posebne državne skrbi Tounja, Plaškog, Saborskog i Josipdola.
Projektom Europske unije „Budi uz mene“ pridonosimo rastu zapošljavanja i jačanju socijalne kohezije u Hrvatskoj.
Vrijednost projekta: 487.920,00 kn
Sufinanciranje od strane EU: 487.920,00 kn
Trajanje projekta: 08.01.2020.-08.01.2022.
Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Udruge slijepih Ogulin.
Više informacija o EU fondovima, molimo posjetite web stranicu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova

Europske unije www.strukturnifondovi.hr

IMG-1356 KATARINA I LJERKA