Aktivnosti u Udruzi slijepih Ogulin u proteklom razdoblju

Vrlo smo zadovoljni provedbom novog projekta “Kroz život zajedno” jer su članovi korisnici ovog projekta koliko-toliko uključeniji u zbivanja u udruzi, a posebno veseli činjenica da udaljeniji članovi sa područja Plaškog i okolice sada mogu u dogovoru sa videćom pratiteljicom doći svake srijede na druženje u prostor Udruge.  Pokretnije članove nastojimo potaknuti na šetnju uz pratnju videćeg pratitelja, a one starije, bolesne i nemoćnije nastojimo obići te uz razgovor sa njima pružiti im podršku u njihovim svakodnevnim životnim teškoćama.

Provedba drugog projekta partnera Udruge Ministarstva socijalne politike i mladih “Otvorena vrata”  također se odvija na zadovoljavajući način te je i dalje najtraženija besplatna usluga za naše članove prijevoz liječniku unutar Karlovačke županije, a zatim je ljetovanje u ERKS Premantura za koje se nadamo da će i ovog ljeta biti interes kao i prethodne 2 godine te nabavka tiflotehničkih pomagala koja se ne mogu nabaviti putem doznake HZZO.Završena je provedba projekta “Zajedno smo jači” koji je realiziran uz pomoć zaklade “Hrvatska za djecu”, a  koji je osmislila i provela volonterka Udruge slijepih Ogulin Mateja Kirasić te joj se ovim putem srdačno zahvaljujemo

Ovim projektom Udruga je nabavila laptope sa govornim jedinicama Jaws za našeg slijepog učenika Tomislava Kurelca te slabovidnog učenika Josipa Francetića.

Prve srijede u ožujku u Udruzi je organizirano mjerenje tlaka i šećera za naše članove koje provode patronažne sestre Marija Brkić i Valentina Kirasić.  Odaziv je izuzetan te nas veseli da se najviše članova u Udruzi okuplja prve srijede u mjesecu.

U nastavku pogledajte nekoliko fotografija:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.