Aktivnosti u Udruzi slijepih Ogulin krajem 2016. godine

U drugoj polovici listopada, točnije 19.10.2016. održana je sjednica Izvršnog odbora Udruge na kojoj je bilo govora o radu Udruge od protekle sjednice izvršnog odbora koja je održana 29.06.2016. do ove sjednice.

Predsjednik Udruge gosp. Miljenko Vučić izrazio je zadovoljstvo radom Udruge te djelatnika – videćih pratitelja koji su na raspolaganju našim slijepim članovima koji su nesamostalni u kretanju te je za njih i za sve ostale članove putem dvaju programa MSPM pod nazivom “Otvorena vrata” te “Kroz život zajedno” osiguran prijevoz liječniku i u druge ustanove unutar karlovačke županije.

14.12.2016. je održana sjednica skupštine Udruge na kojoj je donesen financijski plan za 2017. godinu u kojoj će sa datumom 31.05.2017. završiti trogodišnji program pod nazivom “Otvorena vrata”  koji je financiran od partnera MSPM, a po riječima predsjednika Udruge gosp. Miljenka Vučića očekuje se da će se putem novog programa od istog partnera nastaviti zajednička suradnja na dobrobit našim članovima.

Prisutnima se potom obratio gradonačelnik Ogulina gosp. Jure Turković koji je pozdravio rad Udruge te zalaganje na području pomoći slijepim i slabovidnim osobama koje provodi Udruga te je zaželio uspjeh u daljnjem radu Udruge i svima čestitao nadolazeće blagdane.

Nakon službenog dijela, uslijedio je tradicionalni domjenak povodom blagdana Svete Lucije, zaštitnice vida, te je hranu i sve prisutne blagoslovio župni vikar don Herbert Berisha.

Članica Udruge slijepih Ogulin gđa. Jelena Žilić napisala je lijepu pjesmu pod naslovom “Vesela dječja zima” koju je pročitala pred prisutnima te je želimo podijeliti sa svima kao vrijedan literarni rad:

VESELA DJEČJA ZIMA

ZABIJELILI SE KROVOVI, DOLINE I BRIJEG
U MOJ GRAD OGULIN PAO PRVI SNIJEG.

OKIĆENOM GRADU DJECA SE VESELE
PAHULJICE SNIJEŽNE S NJIMA SREĆU DIJELE.

POVRŠINOM GRADA LAMPICE SE NIŽU
OKIĆENI BOROVI VISOKO SE DIŽU.

U PROHLADNOJ NOĆI VRISKA I VESELJE
NAPRAVITI SNJEŠKA DJEČJE SU ŽELJE.

SVAKA ZIMA SVOJE ČARI IMA
RAZVESELITI  DJECU LIJEPIM DAROVIMA.

DOBRI SVETI NIKOLA ISPUNJAVA ŽELJE
PRIPREMITE ČIZMICE POKLONI SE DIJELE.

PISALA KRAMPUSU DA NE ŠALJE ŠIBE
SVA SU DJECA DOBRA I NEMAJU BRIGE
DJECA ŽELE SAMO – IGRAČKE I KNJIGE.

LIJEP JE PROSINAC I OVA ZIMA
JOŠ DVANAEST DANA DO BOŽIĆA IMA.

TREBA PŠENICU POSADITI
NAŠOJ SVETOJ LUCIJI SE POMOLITI
I NA SVIM BLAGODATIMA SRCEM SE ZAHVALITI.

DJED BOŽIĆNJAK KRENUO – S VISOKE PLANINE
JURI SVOJIM SANJKAMA – KROZ SNJEŽNE DOLINE.

I BOROVE GRANČICE VESELO SE NJIŠU
DJECA SVOJE ŽELJE CRTAJU I PIŠU.

ZA DJECU I ODRASLE POČINJE VESELJE
DJED BOŽIČNJAK DOBROG SRCA – ISPUNJAVA SVIMA ŽELJE.

SVI RADOSNO ČEKAMO POLNOĆKU U NOĆI
KAD OTKUCA 12 SATI – BLAGDAN BOŽIĆ U NAŠ DOM ĆE DOĆI.

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ ŽELI VAM JELENA ŽILIĆ ”

U nastavku pogledajte nekoliko fotografija…

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.