Aktivnosti sa članovima Udruge slijepih Ogulin

Udruga slijepih Ogulin je u posljednjih mjesec dana organizirala 2 izleta za članove Udruge i to 30.03.2023. izlet na Plitvička Jezera te izlet uz druženje kod Udruge slijepih USKA u Karlovcu 28.04.2023. godine.

Izlet na Plitvička Jezera osmišljen je kao druženje i upoznavanje mlađih članove naše Udruge gdje su se upoznali i uz pomoć videćeg pratitelja obišli Plitvička Jezera naši mlađi članovi Eugen Vlahinić i Milan Špehar koji nam je kao domaćin ujedno pomogao u planiranju rute kojom ćemo obići jezera .

Bilo je jako lijepo, Eugenu je ovo bilo prvi put da je posjetio Plitvička Jezera te ćemo svakako uskoro ponovo organizirati ovakav izlet .

Izlet uz druženje kod Udruge slijepih USKA u Karlovcu započeo je u prostoru Udruge kroz natjecanje u govornom pikadu za slijepe osobe u parovima između domaćina Udruge slijepih USKA i nas gostiju iz Udruge slijepih Ogulin i moramo se pohvaliti da smo pobijedili domaćina u natjecanju u pikadu za slijepe .

Nakon toga otišli smo zajedno sa domaćinima na prekrasni stari grad Dubovac gdje smo se zabavili u atriju starog grada kroz druženje i glazbu članova naših Udruga i sviranje predsjednika Udruge slijepih USKA i videćeg pratitelja naše Udruge slijepih Ogulin gdje smo zajedno odsvirali i otpjevali više pjesama raznih autora. Uz zabavni dio imali smo i radni sastanak gdje smo dogovorili buduću suradnju između naših Udruga i prilike za ponovo okupljanje .