Provođenje treće godine programa “Otvorena vrata”

Početkom lipnja ove godine započelo je provođenje treće, završne godine programa “Otvorena vrata koja se provodi od 01. lipnja 2022. godine do 31. svibnja 2023. godine.

Program se financira sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike .

Cilj programa se provodi kroz rad osobnih asistenata koji su na raspolaganju svim članovima Udruge slijepih Ogulin u vidu pomoći u svakodnevnom životu i za potrebe pratnje i prijevoza unutar karlovačke županije prilikom odlaska liječniku, u trgovinu, banku, na tržnicu te u ostale ustanove i potrebe članova .

Krajem rujna započeli smo sa podjelom tiflotehničkih pomagala koji su putem ovog programa osigugurani našim članovima .